Home Kérdések, válaszok Betegségek Melyik gyógyszer okoz lázat?

Melyik gyógyszer okoz lázat?

15
0

Mindenki tudja, hogy ha lázas, gyógyszert kell bevenni annak csillapítására. De mi van akkor, ha a gyógyszer okoz lázat? Mert ilyen is létezik!

A test hőmérsékletének állandóságát a hőtermelés és a hőleadás egyensúlyával biztosítja szervezetünk. A hőszabályozás eredményeként a szervezet hőmérséklete gyakorlatilag állandó.

A láz a hőszabályozás zavara. Hipertermia esetén azonban a szabályozás normális, csak valamilyen ok miatt a szervezet sok hőt termel, amit nem tud leadni, így megemelkedik a test hőmérséklete.

Láz esetén lázcsillapító gyógyszereket kell alkalmazni, míg hipertermia esetén ezek hatástalanok. Ekkor a hőleadást kell segíteni hideg vizes borogatással és hideg víz itatásával.

Lázkeltő gyógyszerek
A folytatást elolvashatod a kamaszpanasz.hu-n.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here